MENU GŁÓWNE
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE
SZKOŁA PODSTAWOWA
GIMNAZJUM
PROGRAMY, W KTÓRYCH UCZESTNICZYMY
KONKURS "LUBELSZCZYZNA - MOJA MAŁA OJCZYZNA"
10 LAT GIMNAZJUM
PRZYDATNE LINKI

SZKOŁA PODSTAWOWA

im. Jana Pawła II

Konkursy w roku szkolnym 2016/17

 

Konkursy przedmiotowe organizowane  przez Kuratorium Oświaty w Lublinie

 

 

Przedmiot/konkurs

Etap I

Etap II

Etap III
finałowy

Nauczyciele przygotowujący

matematyczny

5 uczniów kl. VI

1 uczeń
Dawid Malec VIb

 

Mieczysława Mielniczek

przyrodniczy

12 uczniów kl. V-VI

1 uczeń Dawid Malec kl. VIb

 

Elżbieta Litkowiec Barbara Żelasko

z języka angielskiego

12 uczniów kl. VI

2 uczniów

Jakub Gęborys

Krzyszycha Patrycja

laureat - Jakub Gęborys kl. VIa

Joanna Gęborys

polonistyczny

4 uczniów kl. VI

2 uczennice Patrycja Krzyszycha, Aleksandra Lasota kl VIb

________

Anna Rojek,

Stanisława Pogudz

historyczny

7 uczniów kl. VI

   

Bogumiła Łasocha

Konkurs ortograficzny

7 uczniów kl. V- VI

2 uczennice

 

Anna Rojek

 

Konkursy przedmiotowe

 

Konkurs

Etap szkolny

Etap gminny

Etap powiatowy

Etap wojewódzki
i wyżej

Nauczyciel przygotowujący

Konkurs z Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła 

5 uczniów

___________

_____________

____________

Ks Piotr Kornafel

„Lubelszczyzna – moja Mała Ojczyzna”

___________

___________

___________

II miejsce – Mikołaj Korkosz, Zuzanna Gęborys

Barbara Żelasko

Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

16 uczniów

___________

___________

___________

Gertruda Borowiec

Konkurs ortograficzny

___________

___________

2 uczennice – Paulina Litwin III miejsce, Karolina Skiba

___________

Bożena Zarzycka

Konkurs Matematyczny MiMaK klas III

___________

___________

1 uczennica – Sandra Kołodziejczyk finalistka

___________

Bożena Zarzycka

Konkurs Matematyczny „Szpak”

16 uczniów

___________

5 uczniów

___________

Mieczysława Mielniczek

 

Konkursy recytatorskie

 

Konkurs

Etap szkolny

Etap gminny

Etap powiatowy

Etap wojewódzki
i wyżej

Nauczyciel przygotowujący

„ W magicznym świecie wierszy Doroty Gellner”

27 uczniów

7 uczniów, laureat Ewelina Kość

 

 

 

Julia Kwiecińska – 2m.

________

Irena Skroban, Małgorzata Muła, Bożena Zarzycka

Anna Rojek

„W krainie wierszy zimowych”

 

6 uczniów i miejsce Oskar Mazur kl IIb i Marcin Bryk kl 0  II miejsce Wiktoria Sobczak kl IIIb, III miejsce Bartosz Lasocha kl 0 i Katarzyna Leńczuk kl IIa

2 uczniów, wyróżnienie Marcin Bryk kl 0

________

Irena Skroban Małgorzata Muła Alicja Lagowska Bożena Zarzycka

Gminny Konkurs Recytatorski

„Patriotyzm w sercu dziecka”

___________

8 uczniów, wyróżnienie Jakub Gęborys kl IIIa i Zuzanna Gęborys

________

________

Stanisława Pogudz

Bożena Zarzycka Elżbieta Litkowiec Grażyna Kozyra

Anna Rojek

Gminny konkurs recytatorski im. Tomasza Zamoyskiego

________

1 uczennica

__________

__________

Stanisława Pogudz

Konkurs czytelniczy pt. „Czy znasz…”

10 uczniów

___________

Laureat - Anna Litwin

udział:

Agnieszka Żółkiewska,

Natalia Pogudz Wiktoria Sobczak

Mikołaj Sienkiel

Finalista – Anna Litwin

Irena Skroban

Maria Mielniczek

Małgorzata Muła

Bożena Zarzycka

Elżbieta Litkowiec

Gminny konkurs recytatorski „Papież w naszych sercach”

___________

II miejsce – Anna Litwin

III miejsce – Oskar Mazur

Wyróżnienie – Zuzanna Gęborys

___________

___________

Irena Skroban

Stanisława Pogudz

Gminny Konkurs Pięknego Czytania – Czytamy utwory Marii Kownackiej

___________

II miejsce – Natalia Pogudz

III miejsce – Anna Litwin

___________

___________

Irena Skroban

Małgorzata Muła

Gminny konkurs recytatorski „Poezją witamy wiosnę”

___________

Wyróżnienie – Amelia Cyburt, Wiktoria Żółkiewska

___________

___________

Marta Łaba

 

Konkursy artystyczne

 

Konkurs

Etap szkolny

Etap gminny

Etap powiatowy

Etap wojewódzki i wyżej

Nauczyciel przygotowujący

Gminny Konkurs Plastyczny „Patriotyzm w sercu dziecka”

___________

9 uczniów, wyróżnienie  Martyna Skiba kl IIIb

Julia Soluch - laureat

 

________

 

________

Bożena Zarzycka Stanisława Pogudz

 

 

Anna Rojek

Powiatowy Konkurs Bożonarodzeniowy

 

________

 

________

I miejsce:

„stroik”: 10.DH;

 Julia Żybura

I miejsce –Gabriela Fronc, Patrycja Krzyszycha, Justyna Soluch, Aleksandra Lasota

. szopka: 10.DH, 
– I miejsce „Kartka”:

I miejsce: 10. DH „Traperski Krąg”; GZ „Radosne Zuszki” z Suśca; Wiktoria Pogudz, Martyna Bryk, Gabriela Fronc, Łukasz Zimoń, Sebastian Kowalczuk,

II m.: Julia Soluch, Joanna Marynicz, Justyna Soluch, Tomek Sienkiel

 3m. – Jakub Bartosik, Karolina Paska, Patrycja Nieścior

Wyróżnienie –Wiktoria Szymańska,

Jakub Lasota

 „Ozdoba” – Julia Malec – Im.

 

________

 

Anna Rojek

Gminne Święto Pieczonego Ziemniaka „Ziemniaki – Cudaki”

___________

3 uczniów,  III miejsce Ewelina Kość

 

________

________

Irena Skroban Bożena Zarzycka

Wojewódzki konkurs plastyczny „Bezpieczni na drodze”

___________

________

___________

Laureat Mikołaj Bondyra kl IV

Mirosława Koper

Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy

___________

3uczniów, II miejsce Martyna Skiba kl IIb      III miejsce Aleksandra Ścirka klIIb

________

________

Irena Skroban

Konkurs Wielkanocny

___________

I miejsce – Mikołaj Koper

III miejsce – Tomasz Sienkiel

Wyróżnienie – Adam Łasocha

___________

___________

Grażyna Kozyra

Gertruda Borowiec

XXII Festiwal Piosenki Patriotycznej i Legionowej,

 Biłgoraj 2016

17 uczniów

________

________

Laureat

 Emilia Obirek

Anna Rojek

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Patriotycznej i Ludowej, Mirzec 2017

 

 

 

Laureat

 Emilia Obirek

Anna Rojek

Powiatowy Konkurs „Stanisławowskie spotkania z kolędą”

Konkurs

31 styczna

___________

2.m – drużyna

Natalia Świerczyńska – 3.m

Karolina Paska i Laura Ostromęcka – 3.m

Lena Gęborys - wyróżnienie

___________

Anna Rojek

Powiatowy Konkurs Piosenki Papieskiej

Józefów 2016

25

___________

II miejsce – Lena Gęborys,

III miejsce – Gabriela Fronc, Natalia Świerczyńska, Wyróżnienie – Patrycja Krzyszycha, 10.DH

___________

Anna Rojek

Powiatowy Konkurs Piosenki Ekologicznej

 

 

III m. – Emilia Obirek

Lena Gęborys, Karolina Paska - wyróżnienie

 

Anna Rojek

III Hufcowy Konkurs Plastyczny „Wielkanocne inspiracje”

 

 

10.DH – stroik -1m.

10.DH – kartka -1m.

10.DH – pisanka -1m.

10.DH – palma -1m.

GZ.Radosne zuszki – stroik -1m.

GZ.Radosne zuszki – pisanka -1m.

GZ.Radosne zuszki – kartka -1m.

Sebastian Kowalczuk -1m.

Oliwia Nieścior -2m

Wiktoria Pogudz – 1m.

Martyna Bryk – 1m.

Patrycja Krzyszycha -2m.

Joanna Marynicz – 2m.

Julia Żybura – 2m.

Tomasz Sienkiel – 2m.

Karolina Paska – 1m.

Julia Soluch – 1m.

Julia Malec – 1m.

Julia Myszkowska – 2m.

Emilia Skiba -3m.

Emilia Obirek – 1m.

Emilia Suska – 2m.

Michał Malec – 1m.

Wiktoria Malon – 2m.

 

 

Anna Rojek

Okręgowy Konkurs Historyczny „Historia mojej małej ojczyzny. Wspomnienia o żołnierzach AK i ich powojenne losy”

 

 

 

Kamil Krawczyk, Emilia Obirek – II miejsce

Anna Rojek

Gminny Konkurs Plastyczny „Spotkajmy się w Muzeum Pożarnictwa w Oseredku”

 

Jakub Bondyra – 1m.

Julia Żybura – 2m.

Julia Myszkowska – 3m.

Katarzyna Warzocha - wyróżnienie

 

 

Anna Rojek

Gminny Konkurs

 „Z wiosenną nutką”

 

Julia Soluch – 2m.

Natalia Świerczyńska - wyróżnienie

 

 

Anna Rojek

23.Hufcowy Festiwal Piosenki Zuchowej i Harcerskiej

 

 

10.DH – 1m.

Radosne Zuszki – 3m.

Wiktoria Sobczak – 1m.

Lena Gęborys – 3.m

Aleksandra Ścirka – wyróżnienie

Laura Ostromęcka -2m.

Justyna Soluch – 3m.

Julia Soluch, Karolina Paska – wyróżnienie

Zespół starszo harcerski – 1 m.

Emilia Obirek – 1m.

Iga Bartosik – 2m. Patrycja Krzyszycha – 3m.

Kamil Krawczyk – 1m.

Monika Koper – 2m.

Julia Semak – 3m

 

Anna Rojek

„Bezpieczni na drodze” konkurs plastyczny organizowany przez WORD w Zamościu.

___________

___________

Wyróżnienie – Mikołaj Bondyra

___________

Mirosława Koper

Gminny konkurs kaligraficzny

___________

II miejsce – Katarzyna Leńczuk

Wyróżnienie – Ewelina Kość

___________

___________

Irena Skroban

Małgorzata Muła

Spotkajmy się w Muzeum Pożarnictwa”

___________

I miejsce – Mikołaj Koper

Wyróżnienie – Martyna Skiba

___________

___________

Grażyna Kozyra

Bożena Zarzycka

„Nałogi wrogiem człowieka i jego rodziny”

___________

Konkurs wiedzy – III miejsce kl. VI „a” i „b”

Inscenizacja – klasa V

Inscenizacja – klasa VI „a” i „b”

 

Julia Soluch – 2 m

Plastyczny – III miejsce Patrycja Krzyszycha

___________

___________

Mirosława Koper

Stanisława Pogudz

Anna Rojek

Stanisława Pogudz

Mirosława Koper

Anna Rojek

Gertruda Borowiec

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Warto pomagać”

 

 

II m. – Agnieszka Żółkiewska

IIm. – Oliwia Garbiec

Nagroda specjalna – Patrycja Krzyszycha

 

Irena Skroban

Stanisława Pogudz

Gertruda Borowiec

 

Konkursy sportowe

Konkurs

Etap szkolny

Etap gminny

Etap powiatowy

Etap wojewódzki i wyżej

Nauczyciel przygotowujący

Biegi – etap gminny z okazji Dnia Dziecka

___________

I miejsce – Łukasz Gałan

II miejsce – Kamil Gałan

I miejsce – Weronika Jakubska

___________

___________

Mirosława Koper

Bożena Zarzycka

Turniej wiedzy o tematyce przeciwpożarowej „Młodzież zapobiega pożarom”

___________

I miejsce – Mikołaj Korkosz

II miejsce – Mikołaj Korkosz

___________

Mirosława Koper

Konkurs wiedzy prewencyjnej „Jestem bezpieczny”

___________

III miejsce

___________

___________

Mirosława Koper

Mistrzostwa Powiatu Tomaszowskiego Szkół Podstawowych w biegach przełajowych – Łosiniec 2017

___________

___________

III miejsce – Mikołaj Gałan

V miejsce – Weronika Jakubska

VI – Patrycja Nieścior (kl.V)

VII m. Kacper Herda

___________

Mirosława Koper

Irena Skroban

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

___________

I miejsce – Patrycja Nieścior, Justyna Soluch, Piotr Skiba, Michał Słotwiński

I miejsce – Patrycja Nieścior, Justyna Soluch, Piotr Skiba, Michał Słotwiński

___________

Mirosława Koper

 

Konkursy ogólnopolskie

Ogólnopolski Pijarski Konkurs Gramatyczny – 7 uczniów, Stanisława Pogudz, Anna Rojek

Ogólnopolski Konkurs Historyczny im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864” – Mikołaj Korkosz l VIb

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy ‘Archimedes” – matematyka – 21 uczniów, Mieczysława Mielniczek

Ogólnopolski projekt aktywnej kampanii edukacyjnej pt. „przyrodniczy kalejdoskop RPN” – makieta – 30 uczniów, Stanisława Pogudz, Mirosława Koper

Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna – Laureaci: Karolina Kość, Patrycja Krzyszycha, Aleksandra Lasota, Dawid Malec, Karol Drążek, Michał Słotwiński – op. Mieczysława Mielniczek

Ogólnopolski Konkurs Historyczno –Literacki „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” – Kamil Krawczyk – wyróżnienie, op. Anna Rojek

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Patriotycznej i Ludowej, Mirzec 2017 – EMILIA OBIREK – laureat, op.Anna Rojek

 

Akcje charytatywne

1. „Góra Grosza” – Samorząd Uczniowski- 157 zł.

2. „Pomóż i Ty” - Samorząd Uczniowski – 65 zł.

3. „Daj się wkręcić ” - Samorząd Uczniowski – zbiórka nakrętek nadal trwa.

4. Ogólnopolska Akcja Charytatywna „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” – 10. Drużyna Harcerska „Traperski Krąg”

5. 25.Finał WOŚP – 10. Drużyna Harcerska „Traperski Krąg”

 

Ważne wydarzenia

1. Tydzień Języków Obcych – nauczyciele języków obcych.

2. Instaling program dla szkół – skuteczna nauka słówek z języka niemieckiego i słówek z zakresu polskiej ortografii – udział uczniów
    klasy VI b – Stanisława Pogudz.

3. Turniej wiedzy o bezpieczeństwie  „Akademia Bezpiecznego Puchatka” – klasa I – Grażyna Kozyra.

4. Program „Zdrowo jem, więcej wiem” – klasy II a i II b – Irena Skroban i Małgorzata Muła.

5. Program „Śniadanie daje moc” – klasy III a i III b i oddziały przedszkolne – Alicja Łagowska, Marta Łaba, Elżbieta Litkowiec i Bożena
     Zarzycka.

6. Program „Szklanka mleka” – klasy 0-VI

7. Program „Owoce w szkole” – klasy 0-III

8. Program „Embargo” – klasy 0-VI

9. Betlejemska Sztafeta Pokoju – udział w Zlocie Betlejemskim Zakpane/Słowacja; przekazanie BŚP na uroczystości centralnej dla Ukraińskiej Organizacji Skautowej „Płast” w Hrebennym; przekazywanie BŚP władzom kościoła, instytucjom i mieszkańcom gminy i powiatu

10. Realizacja zadań z programu Patriotyczna Polska – udział i oprawa uroczystości patriotyczno – religijnej z okazji 77.nalotu na stację kolejową w Werchracie – wrzesień 2016

11. Wizyta TVP Lublin i nagrania do filmu o Janie Leonowiczu „Burcie” emitowanego w TVP Lublin w kategorii „Niezłomni Wyklęci Lubelszczyzny”

12. Udział w Patriotycznym Rajdzie Pieszym „Śladami Powstania Zamojskiego” – Zaboreczno / Krasnobród/ Lasowce/ Zwierzyniec

13. Udział (dwukrotny) w konferencji prasowej w Zamościu na temat powstawania filmu fabularnego „Wszystko dla Polski. Powstanie Zamojskie 1942 – 44”

14. Realizacja zadań z programu „Patriotyczna Polska – Głos Bohatera” – odwiedzamy Pułkownika w setną rocznicę jego urodzin – Olbięcin 2017

15. Udział w Ogólnopolskim Programie Harcerskim Głównej Kwatery „Rajd Odkrywców” oraz Rajd Arsenał „Podaj dalej” 2017

16. Program antytytoniowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie”, klasa IV.

17. Ogólnopolski program edukacyjny „Trzymaj formę”.

18.Radosny PatriotyzmOdznaczenia dla 10.Drużyny Harcerskiej „Traperski Krąg” z Suśca„KRZYŻ CZYNU ZBROJNEGO Polskiej Samoobrony na Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej Polskiej” – za udział w obronie Polaków na Kresach Wschodnich II RP przed zbrojnymi formacjami OUN – UPA w latach 1939 – 1945 oraz za popularyzowanie i utrwalanie pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu, Warszawa 11 czerwca 2017

19. Realizacja zadań z programu Patriotyczna Polska – udział i oprawa uroczystości patriotyczno – religijnej z okazji 74.rocznicy Bitwy Partyzanckiej z Niemcami – Lasowce 2017

20 Realizacja zadań z programu Patriotyczna Polska – udział i artystyczna z okazji uroczystego podsumowania Okręgowego Konkursu historycznego „Historia mojej małej ojczyzny. Wspomnienia o żołnierzach Armii Krajowej Inspektoratu Zamość” z udziałem Ministra Jana Kasprzyka, szefa urzędu ds.Kombatantów i Osób Represjonowanych, Zamość 2017

21. Udział w Patriotycznym wydarzeniu – premiera filmu  „Powstanie  Zamojskie”, Zamość 2017

22. Udział w Ogólnopolskich Obchodach Dnia Żołnierza Wyklętego, Zamość 2017

23. Realizacja zadań z programu Patriotyczna Polska – udział i oprawa uroczystości patriotyczno – religijnej z okazji 33.Zjazdu Legionów 9.p.p.Armii Krajowej Ziemi Zamojskiej – Zwierzyniec 2017

24. Realizacja zadań z programu Patriotyczna Polska – udział i oprawa uroczystości patriotyczno – religijnej z okazji 73.rocznicy Pacyfikacji Józefowa i okolicznych miejscowości – Józefów 2017

25. Realizacja zadań z programu Patriotyczna Polska – udział i oprawa uroczystości patriotyczno – religijnej z okazji 73.rocznicy Bitwy o Porytowe Wzgórze – Porytowe Wzgórze 2017 (Janów Lubelski)

26. Realizacja zadań z programu Patriotyczna Polska – udział i oprawa uroczystości patriotyczno – religijnej z okazji 20.rocznicy odsłonięcia i poświęcenia tablicy upamiętniającej pomordowanych Polaków przez Niemców, UPA, NKWD i UB w latach 1939  – 1947 –wieś Staszic (powiat hrubieszowski) 2017

27. Realizacja zadań z programu Patriotyczna Polska – udział i oprawa uroczystości patriotyczno – religijnej z okazji 73.rocznicy Bitwy Partyzanckiej pod Osuchami 1944 – Osuchy 2017

 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )